Bloodmobile

Bloodmobile

Що таке BloodMobile?

Бладмобіль – це транспортний засіб, що доставляє донорську кров та її компоненти в зону АТО для надання невідкладної медичної догоспітальної допомоги тяжкопораненим бійцям та іншим людям.
Він оснащений спеціальним обладнанням, що дозволяє перевозити кров дотримуючись температурних режимів – 2-6 °C для еритроцитної маси, та –40 °C для плазми. Адже якщо температурний режим не буде дотриманий, кров стане непридатною для переливання.

Як працює BloodMobile та для чого потрібен

В режимі реального часу надходять заявки від Медичного корпусу, Авдіївської Центральної міської лікарні та інших лікарень на лінії фронту, повідомляється на коли та що саме потрібно (плазма, свіжа кров, гемакони (контейнери для забору донорської крові), крапельниці, медикаменти, спальні мішки, бронежилети, супутні товари, а також необхідні лікарі і фахівці). Бладмобіль комплектують та він вирушає в дорогу. Донорську кров та її компоненти надають переважно Кременчуцька та Харківська обласні станції переливання крові.

Вже в дорозі відбувається розморожування плазми, що економить дорогоцінний час і на момент прибуття бладмобілю на місце пригоди компоненти крові вже готові до переливання.

Принцип роботи BloodMobile

Принцип роботи BloodMobile — доставити кров до пацієнта на місце пригоди з метою надання догоспітальної допомоги у першу «золоту годину» після травми, що дозволяє  підвищити шанси на збереження життя людини. Цей принцип є альтернативою існуючому – спершу доставити пацієнта в лікарню, де йому вже почнуть надавати комплексну допомогу. Тобто завдяки бладмобілю кров переливають коли це потрібно, а не тоді коли з‘являється можливість.

Як все починалося

Єдина в Україні пересувна станція переливання крові була впроваджена у 2014 році в Авдіївці з ініціативи лікаря-трансфузіолога Ростислава Зауральського, його силами та коштами та за підтримки інших небайдужих. В Україні немає жодного іншого аналога бладмобілю.

Зауральський Ростислав Валентинович — завідувач відділення трансфузіології та еферентної медицини. Працює в Кременчуцькому міському пологовому будинку. Має вищу кваліфікаційну категорію з трансфузіології, першу з акушерства та гінекології. Кандидат мед.наук. Член правління «Асоціації еферентологів України»

За 1,5 року роботи нинішнього бладмобілю він проїхав понад 40 000 км, було перевезено понад 100 літрів компонентів донорської крові – еритроцитної маси та плазми. (1 доза компонентів крові – це приблизно 300-500 мл, тобто до моменту надання догоспітальної допомоги було стабілізовано понад 200 важкопоранених)

Чому саме BloodMobile

Мета проекту

Основна мета проекту — врятувати життя якомога більшій кількості важкопоранених військових , котрі потребують негайно переливання крові. Звісно переливання крові не вилікує людину, але допоможе зберегти життя до надання профільної хірургічної та комплексної медичної допомоги.

На що збираються кошти

  • Автомобіль Volkswagen T5 — високий кліренс і достатня прохідність
  • Інвертор Mali 6000 Ватт
  • Автохолодильник Thermomix Bl-219
  • Автохолодильник компресорний WAECO COOLFREEZE
  • Системи для переливання крові
  • Розморожувачі (таких спеціальних розморожувачів плазми, що дозволяють скоротити процес розморозки плазми до 12 хв, замість кількох годин, на сьогоднішній день у прифронтовій зоні є всього 2 шт.)

Перспективи проекту

В ідеалі такі транспортні засоби для перевезення крові та компонентів мають функціонувати вздовж всієї лінії фронту! Плануємо більше 12 машин

Подібний транспорт медичного призначення, як бладмобіль, для транспортування донорської крові і її компонентів має величезний потенціал і в цивільних умовах, в першу чергу для використання у медицині катастроф (при надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, наприклад, ДТП або стихійні лиха)

Додаткові матеріали

Оставить комментарий

Ваш email не будет виден другим посетителям